top of page
20210303_141147.jpg

Realizowane przez nas badania

Analiza składu i postawy ciała Fit3d

Jako pierwsi w Polsce dysponujemy urządzeniem do obrazowej analizy składu i postawy ciała. Urządzenie na podstawie badania tworzy precyzyjny model 3D  naszego ciała. Dokonuje pomiaru ponad 100 obwodów i  objętości poszczególnych części ciała, których zmiany możemy  obserwować w kolejnych badaniach. Analizator umożliwia analizę postawy ciała, obejmującej m.in. rozkład ciężaru na kończynach czy też odchylenia w płaszczyźnie strzałkowej czy czołowej. Wyczerpujący opis znajduje się na stronie producenta:

20210301_165106_edited_edited.jpg
20210303_141147_edited.jpg

Testy na ergometrze rowerowym Monark LC6

Monark LC6 to zaawansowany cykloergometr renomowanego producenta. Umożliwia przeprowadzenie testu progresywnego służącego do oceny m.in. VO2max, wentylacji czy też progów metabolicznych w sportach rowerowych jak  i  pomiar mocy maksymalnej kończyn dolnych w teście  Wingate. Cykloergometr jest w pełni konfigurowalny. Umożliwia wygenerowanie oporu do kosmicznej wartości 2800 Watt.
Więcej informacji na stronie producenta

Testy na Trenażerze elite DRivo II

Jeśli chcesz wykonać test na swoim rowerze to nie będzie z tym problemu. Trenażer Elite Drivo II jest w pełni konfigurowalny i umożliwia płynną zmianę obciążenia.

20210207_130027_edited_edited.jpg
20210308_222430_edited_edited.jpg

Badania krwi na Analizatorze gazometrycznym EPOC

EPOC™ to najnowocześniejszy na świecie, przenośny system do pomiarów gazometrii, elektrolitów i metabolitów, pozwala uzyskać wyniki w kilkanaście sekund po badaniu.

Analizator umożliwia wykonanie pomiarów bezpośrednio przed i po wysiłku.Możemy zmierzyć m.in.:  pH, pCO2, pO2, TCO2, Na+, K+, Ca++, Cl-, Hct, Glu, Lac, Crea, BUN, cHgb, cHCO3-, cTCO2, BE(ecf), BE(b), cSO2, GFRmdr, GFRmdr-a, GFRckd, GFRckd-a, GFRswz, AGap, AGapK, BUN/Crea, Urea/Crea. Więcej informacji na stronie producenta:

Badania ergospirometryczne na analizatorach Cosmed

COSMED K5 –ten nowoczesny analizator wyprodukowany raptem rok temu, został zaprojektowany do pomiaru parametrów metabolicznych (VO2, VCO2, wentylacja minutowa, tętno HR, wydatek energetyczny i wiele więcej). Umożliwia przeprowadzenie badań w warunkach laboratoryjnych oraz w ciężkim terenie. Doświadczenie firmy Cosmed pozwoliło stworzyć system oparty o najnowsze dostępne technologie oraz najnowsze odkrycia i zalecenia w dziedzinie badań wysiłkowych. Stanowi to doskonałe narzędzie dla profesjonalistów w dziedzinie sportu, naukowców i lekarzy pozwalające jeszcze dokładniej badać fizjologię wysiłku organizmu człowieka. Urządzenie ma unikalną w tej klasie możliwość przeprowadzania testów z komorą mieszania gazów, co dotychczas było dostępne tylko dla wysokiej klasy stacjonarnych urządzen laboratoryjnych.
Urzadzenie współpracuje z 500 rodzajów czujników w systemie ANT+, które pozwala je skonfigurować tak, aby wykonać badania w każdej dyscyplinie sportu.

20210309_165740_edited_edited.jpg
20210309_165858_edited.jpg

Badania ergospirometryczne na analizatorach Cosmed

COSMED K4 - analizator starszej generacji, który został zaprojektowany do pomiaru parametrów metabolicznych (VO2, VCO2, wentylacja minutowa, tętno HR, wydatek energetyczny i wiele więcej). Umożliwia przeprowadzenie badań w terenie oraz warunkach laboratoryjnych. W analizatorze zastosowaliśmy nowoczesny sensor tlenu ten sam, który jest zastosowany w nowoczesnym K5.

Ultrasonograficzne badania składu ciała

Bodymetrix - to nowoczesny ultrasonograficzny analizator składu ciała. Umożliwiający pomiar grubości tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej w dowolnym miejscu.

Bodymetrix
20210309_170334_edited_edited.jpg
Radar_edited.jpg

Radarowe badania wydolności beztlenowej

Radar Stalker ATS - umożliwia wykonanie biegowego odpowiednika testu Wingate. To zaawansowany radar bazujący na zjawisku Dopplera, pozwalający na pomiar i zapis prędkości poruszającego się obiektu (biegacza, kolarza, saneczkarza itp.) z częstotliwością ponad 30x na sekundę. Wykorzystując radar opracowaliśmy algorytmy pozwalające na wykorzystanie wykonanych na nim badań do treningu mocy.

Radar
bottom of page